Vodácký kurz 19.6. – 21.6. 2019

V druhé polovině června se vydali sjíždět vodu naši studenti. Naplánovali jsme si splout horní tok Sázavy z Ledče přes Horku – Zruč – Kácov do České Šternberku.

Vyrazili jsme ve středu ráno z Čáslavi do Ledče s přestupem ve Světlé nad Sázavou. Po příjezdu jsme v loděnici nedaleko místního mostu vyfasovali lodě včetně vodáckého vybavení. Po úvodní půlhodince, kdy jsme trénovali přejezdy a pohyb po klidné vodě, jsme se vydali na cestu prvního naplánovaného úseku do Horky. Čekalo nás 20 kilometrů. V dopoledních hodinách jsme se stihli opálit, odpoledne nás potkal déšť. Po obědě jsme zastavili na občerstvení a v podvečer jsme dorazili do první plánované zastávky. Brali jsme to jako zkoušku odolnosti a vydrželi jsme až do dojezdu s úsměvem. Rozbalili jsme stanový tábor, někdo využil luxusu místních chatek a v místním občerstvení jsme povečeřeli.

Ráno jsme začali společnou snídaní a vyrazili jsme na sjezd druhého plánovaného úseku do Kácova. Během jízdy jsme se zastavili ve Zruči nad Sázavou a doplnili si ubývající zásoby. V podvečer jsme dopluli do Kácova a měli jsme za sebou druhý naplánovaný úsek, ve kterém jsme si užili slunečného počasí a sjezdu několika jezů. Postavili jsme stany a vyrazili do místního pivovaru na večeři. Po návratu jsme tradičně rozdělali táborák, u kterého hrála kytara a nechyběl ani zpěv.

V pátek jsme vyráželi časně ráno, abychom stihli sjet poslední úsek do Českého Šternberku. Na některých z nás byla znát značná únava z předchozích náročných dnů, ale dojeli jsme včas do loděnice, předali vodácké vybavení a ještě před objezdem stihli oběd v nedaleké restauraci. Závěrem zle říci, že jsme si celý kurz nesmírně užili a v příštím roce pojedeme zajisté znovu.

Ing. Jitka Zelená & Mgr. Jan Holík