Adventní Rottenburg

Vyzvánění budíku ve čtyři ráno není nic příjemného.. Mnozí z nás v tento čas teprve chodí domů, ale dnes jsme museli vstávat… v půl páté nám totiž odjížděl autobus do Německa. Většina z nás chtěla během cesty spát.. Plány se však brzy rozplynuly ve tmě. Již u Kolína se zpívalo a za Prahou jsme vyndávali řízky. V Plzni přistoupila paní průvodkyně, která nám cestou vyprávěla o historii Rottenburgu.

Ve vánočně vyzdobeném městečku nás přivítalo slunné počasí, které nám zpříjemňovalo celý den. Prošli jsme hradby které chrání město, a mohutnými hradními bránami vstoupili do ulic lemovaných krásnými vysokými, pestře zbarvenými domy.

Procházku malebným náměstím a úzkými uličkami završila zastávka v pohádce – obchůdku s vánočními ozdobami, kde se vše nádherně třpytilo. Následovala prohlídka okolí Rothenburského hradu a možnost pro každého zastavit se chvíli tam, kam ho srdce či chuťové pohárky táhly. Ochutnali jsme německé klobásy, ovoce v čokoládě, cukrovou vatu, navštívili kavárny, a znovu se nechali pohltit vánoční atmosférou na místním náměstí. Pohled jako z nebes se naskytl z vyhlídky radniční věže ve výšce 52 metrů. Modré nebe přímo u nás, pod námi výzdoba na domech, vůně svařeného vína, lidé vánočně naladěni a k tomu všemu hudba z místního flašinetu…..”Tichá noc, svatá noc….”

Autor: Jaroslav Trávníček