Vinobraní 7. září 2019

V sobotu 7. 9. 2019 se určitě mnohým z nás do ulic Čáslavi příliš nechtělo. Slunce, které minulý víkend zajistilo vysoké letní teploty, zakrývaly těžké šedivé mraky slibující pořádný déšť. Přesto se studenti a učitelé ze SZeŠ Čáslav vydali splnit svou každoroční povinnost: přispět ke zdárnému průběhu VINOBRANÍ na zámku Kačina.

Návštěvníci jistě zaznamenali jejich přítomnost v různých částech jmenovaného areálu: při vstupu, na parkovišti, v různých stáncích, ale také při vystoupeních, která si připravili pro velké i malé návštěvníky.
Jako první zahájil přehlídku zejména malými dětmi milovaný Králičí hop, po něm následovaly ukázky práce se psy a milovníci koní si jistě všimli elegantních jezdkyní, které s přehledem ovládaly své koně.

Nepřehlédnutelná byla i výstava velkých zemědělských strojů, již připravili nyní již absolventi SZeŠ v Čáslavi. Myslím, že pomyslnou třešničkou na dortu byla vtipná spolupráce ředitele SZeŠ, pana Ing. Jaromíra Horníčka, s moderátorem slavností vína, Vlastou Korcem, při již tradičním vyhlášení nejlepších žáků školy na hlavním pódiu.

A tak návštěvníci, kteří se přes dopolední nepřízeň počasí na Kačinu vypravili, určitě nelitovali. Zvlášť když se po poledni objevily sice nesmělé, ale hřejivé sluneční paprsky.

Autor: Zina Kobrlová