Školní knihovna

Školní knihovna SZeŠ Čáslav

Knihovna není jen místem, kde se skladují knihy. Měla by být také místem setkávání, místem, kde se mohou konat různé akce, místem, kde se rozšiřují naše obzory.

V prvním patře naší budovy (naproti ředitelně) je všem studentům a učitelům k dispozici školní informační centrum se školní knihovnou. Můžete si nejen půjčovat knihy, ale i posedět a číst si, studovat, surfovat na Internetu. K dispozici je 15 PC s internetem, multifunkční zařízení (tiskárna + skener + kopírka), knihy a hlavně klidné prostředí knihovny.

Výpůjční hodiny:

  • ÚTERÝ 8:00 – 10:00
  • případně dle domluvy

Služby školní knihovny:
On-line katalog a rezervační systém školní knihovny  – daný titul si můžete nejen vyhledat, ale i zarezervovat.
Výpůjční doba je 4 týdny, pak ji lze prodloužit, pokud není mezitím kniha rezervována.

Dále nabízíme:

  • Půjčování časopisů a novin
  • Pomoc s vyhledáváním informací na počítačích s připojením k internetu
  • Klidné studijní prostředí
  • Informační a poradenské služby ohledně vyhledávání informací v textech
  • objednávky knih a učebnic

Ve školní knihovně si můžete vybrat z nabídky přímo v místnosti knihovny: knižních titulů, některých časopisů a novin, případně se domluvit na dohledání žádaných textů v depozitu knih. Fond knihovny tvoří převážně beletrie klasických českých a světových autorů: dramata, básně, povídky, romány, encyklopedie, naučná literatura, knihy ze školního seznamu titulů k ústní maturitní zkoušce a dobrodružná literatura. Velmi důležitou částí fondu jsou naučné slovníky a velké obrázkové encyklopedie půjčované pouze prezenčně (přímo v prostředí knihovny).
Máte doma knihy, které nepotřebujete? Rušíte knihovnu? Přineste nám knihy do naší knihovny. Potřebujeme získávat nové tituly. Pomozte nám, prosím, knihovnu rozšiřovat.
Přijďte se podívat, půjčit si knížku, v klidu studovat.

Těším se na vás
Mgr. Lucie Lipenská