Studentská firma T-economs

Co je to studentská firma?

Je to reálná firma, která může podnikat na našem trhu v rámci omezených podmínek. Může vyrábět, nakupovat i prodávat své služby a produkty. Studentkou firmu si zakládají studenti s cílem, aby si reálně vyzkoušeli, co vše obnáší podnikání. Aby získali zkušenosti, naučili se plánovat, rozhodovat se, hospodařit s penězi, komunikovat se zákazníky, a hlavně nést odpovědnost za své rozhodnutí a činy. Studentská Firma je jedinečný vzdělávací program organizace JA Czech. Více o projektu JA Czech naleznete na stránkách JA Czech.

T-economs

T-economs je firma studentek 3. ročníku oboru Ekonomika a podnikání. Firmu si studentky založili v říjnu 2020. Jejich podnikání je nyní mírně komplikované současnými státními opatřeními z důvodu epidemiologického, přesto se snaží svoji firmu vést tak, aby se rozvíjeli – aby rozšiřovali nabízený sortiment, aby získávali nové zákazníky a na konci roku skončili se ziskem.

Předmětem podnikání studentské firmy je výroba a nákup triček s potiskem.

Trika nakupují od velkoobchodníků, potisky si sami navrhují. Používají dvě technoligie pro potisky. Kvalitní a dlouhotrvandlivý potiskt síťotiskem ve spolupráci s dodavatelskou firmou (Reklama Suchomel Čáslav) nebo sublimační technologii, kterou mají od prosince k dispozici přímo ve škole.

Pokud máte zájem o jejich produkty, nebo máte dotazy na studentky, můžete je kontaktovat mailem na 3Aekonomika@seznam.cz

Více se o firmě dozvíte na instagramu T-economs nebo ve zde přiloženém videu.