Soutěž Mladý zemědělec

V pátek, 24. března 2023, se na naší škole uskutečnilo finále soutěže Mladý zemědělec. Soutěž pořádala Střední zemědělská škola Čáslav ve spolupráci se ZZN Polabí a.s. Kolín a byla určena pro žáky sedmých tříd základních škol z regionů Čáslavska, Kutnohorska a Havlíčkobrodska.

První kolo proběhlo na 13 školách a zúčastnilo se ho více jak 350 žáků a jeho součástí byl test znalostí z biologie, pěstování rostlin a chovu zvířat. 26 nejlepších žáků se pak nominovalo do již zmíněného finále, kde soutěžili v dojení, jízdě traktorem, slalomu s kolečkem, poznávání zemědělských plodin, odhadu váhy zemědělských produktů a poznávání v anglickém jazyce.

Jednoznačným vítězem soutěže byl Adam Bleha ze ZŠ Zbraslavice, následovaný Jaroslavem Brodským ze ZŠ Uhlířské Janovice a trojici vítězů uzavíral Adam Lanc ze ZŠ Masarykova Čáslav. Na soutěžící, kteří se umístili na prvních pěti místech čekaly hodnotné ceny, jako tablet, chytré hodinky a bezdrátová sluchátka.

Na organizaci soutěže se kromě pedagogů SZeŠ Čáslav podíleli i žáci školy, za což všem zúčastněným patří vřelý dík. Dle reakcí soutěžících i jejich pedagogického doprovodu se soutěž vydařila a tak začínáme přemýšlet nad dalším ročníkem soutěže, který bychom rozšířili i na další regiony.

Ing. Jaroslav Trávníček