Soutěž Bramborový květ

Ve dnech 20. a 21. října 2022 se žáci naší školy Tomáš Prchal a Lukáš Procházka zúčastnili XX. ročníku soutěže zemědělských škol Bramborový květ Vysočiny 2022, kterou již tradičně pořádala Česká zemědělská akademie v Humpolci spolu s Výzkumným ústavem bramborářským v Havlíčkově Brodě a Českým bramborářským svazem.

Žáci první den nejprve navštívili Výzkumný ústav bramborářský v Havlíčkově Brodě, kde měli zajímavou možnost seznámit se s prací ústavu. Následně na školním statku ČZA v Humpolci proběhla vlastní vědomostní soutěž, kde se žáci umístili na krásném osmém a třináctém místě v početné konkurenci jedenácti škol z celé republiky a dvaceti soutěžících.

Druhý den byla na programu návštěva na Bramborářských dnů v Havlíčkově Brodě, kde byly vyhlášeny výsledky a předány ceny soutěžícím. Následně se žáci v rámci semináře seznámili s vývojem pěstování brambor v České republice.

Vřelé poděkování patří hostitelské škole v Humpolci a našim žákům pak gratulace a poděkování za vzornou reprezentaci naší školy!

Ing. Jaroslav Trávníček