Ohlédnutí za oslavami 100. výročí založení školy

„Fanfárou Corni Boemi byly v sobotu 18. září 2021 zahájeny oslavy stého výročí založení Střední zemědělské školy v Čáslavi. Po projevu ředitele školy inženýra Jaromíra Horníčka a významných hostů se začalo slavit „na plné pecky“.“ Takto krásně a výstižně popisoval oslavy Vladimír Havlíček, redaktor Kutnohorském deníku. Celý článek i sfotografiemi si můžete přečíst v tomto odkazu.

Oslav se také účastnila redaktorka online novin NNovinky Zdeňka Nezbedová. Její článek a fotografie si můžete prohlédnout zde.

A jak oslavy hodnotí zaměstnanci školy?
Nemohly dopadnout lépe. Bylo krásné počasí, přišlo velké množství absolventů a přátel školy, byly zde všichni současní zaměstnanci a s potěšením se setkávali se svými bývalými žáky. Oslavy si nenechali ujít ani někteří současní žáci se svými rodinami.

Každý si mohl prohlédnout školu, prohlédnout si tabla absolventů, posadit se do lavice a zavzpomínat na svá studentská léta. Mnoho třídních kolektivů tento den pojalo jako sraz své třídy. Ve škole i v parku bylo dostatek míst k sezení, bohatá nabídka jídla a pití a hudby na hlavním pódiu hrála celé odpoledne. Po sedmé hodině pak pak pkračoval hudební program na vedlejším pódiu v kryté nově zrekonstruované hale.

Velký zájem byl i o doprovodný program. Velký úspěch měla pohádka připravena našimi žáky, ve které hráli psí herci. Dále byla k vidění ukázka výcviku psů a soutěž králiččí hop. Malé děti vyuužili i možnost projet se na koních, navštívili dětský koutek a také zábavné a vzdělávací hry připravené Zemědělským svazem.

Park školy zároveň sloužil i jako výstava moderní zemědělsé techniky. Asi nejzajímavějším strojem byl autonomní zemědělský robot využívaný v precizním zemědělství Agrointelli Robotti. Prezentovala se zde školní dronová letka i s dalšími zařízením využívající GPS signál. K vidění byly moderní stroje ke zpracování půdy, secí stroje, postřikovcací stroje i stroje pro výživu rostlin. Jednalo se o stroje školy nebo partnerských firem školy ZZN Polabí a Opall Agri.