Naši studenti byli u otevření depozitáře Národního zemědělského muzea

Poslední listopadový den 2021 byl slavnostně otevřen nový depozitář v Muzeu zemědělské techniky Čáslav, a naši studenti se této akce mohli účastnit. Měli tak jedinečnou možnost si prohlédnout nejen vystavěné exponáty s komentovanou prohlídkou, ale také moderní budovu navrženou dle speciálních požadavků pro depozitáře.

A protože depozitář nebude veřejnosti běžně zpřístupněn, jsme rádi, že naším studentům tato možnost byla nabídnuta. Celkem se prohlídky zúčastnilo 70 studentů z oborů Agropodnikání a Ekonomika a podnikání.

Muzeu zemědělské techniky Čáslav je jednou ze sedmi poboček Národního zemědělského muzea. Je zaměřeno především na historii továrních řad českých i zahraničních traktorů, sklízecích mlátiček, oradel, motorových pluhů, stabilních motorů a další zemědělské techniky. Unikátní kolekce patří mezi nejvýznamnější a největší obdobné sbírky v Evropě.

Stroje jsou zde umístěny v moderní expozici i v částečně zpřístupněných depozitářích. K vidění jsou například modely značek Zetor, Svoboda, Wichterle a Kovářík, John Deer, Škoda i vzácné prototypy, k jejichž sériové výrobě nikdy nedošlo.

Autor příspěvku: Ing. Eva Křížová