zřizovatel SZeŠ Čáslav
Krajský úřad Středočeského kraje
wi-fi síť eduroam
wi-fi síť eduroam
wi-fi eduroam
Veterinární ordinace
Veterinární ordinace
Zateplení SZeŠ Čáslav
Zateplení SZeŠ Čáslav
Odbornost bez bariér
Dotace IROP - SZeš Čáslav - odbornost bez bariér
Projekt Šablony
Projekt Šablony
Studijní obory, učební obor
Studijní obory a učební obor v SZeŠ Čáslav
QR kódy SZeŠ Čáslav
QR kódy SZeŠ Čáslav
nabidka práce
nabídka práce a dalšího studia pro žáky a absolventy naší školy
Edupage
Edupage - známky, suplování, rozvrhy, e-learning
Návštěvnost www
TOPlist

Jako žák II. ročníku SZeŠ v Čáslavi jsem byl vybrán k účasti na mistrovství ČR v orbě. Soutěž se konala 20. 9. 2014 v Mašovicích u Znojma. Soutěžil jsem v kategorii juniorů se školním traktorem ZETOR 7745 a závodním pluhem Kverneland.

Mistrovství ČR v orbě 2014

Trénoval jsem několik dnů doma a poslední dva dny před soutěží na místě závodů v Mašovicích. Nějaké zkušenosti s oráním mám z polí naší farmy, už od 12 let jsem začínal a později jsem ročně zoral asi 50 ha.

Soutěžní orba je trochu něco jiného. Jde především o přesnost , bezvadný vzhled a další kriteria.

Soutěž navštívil a zahájil ministr zemědělství Marian Jurečka, vyoráním slavnostní brázdy s koňmi. Hned potom oráči najížděli k vylosovaným soutěžním parcelám a začala dvacetiminutová orba naorávky. Po zhodnocení následovala další orba v trvání 2 hodiny 40 minut. Krásné slunečné počasí přilákalo mnoho místních návštěvníků, ale spousty jich přijelo i z daleka.

Celé mistrovství bylo dobře připravené. Soutěžící, tedy i já, jsme byli spokojeni s organizací celé soutěže. Po úspěšně zvládnutém dni byly slavnostně vyhlášeny výsledky. To nastala ta správná atmosféra a pocit dobře zvládnuté práce.

muller_orba_02V kategorii JUNIORŮ jsem se umístil na 2. místě, mezi oráči s jednostranným pluhem jsem dokonce neměl přemožitele. V celkovém hodnocení mezi zkušenými a ostřílenými oráči jsem obsadil 8. místo. Můj kolega z týmu, Jan Dlabal, obsadil krásné 10. místo z osmnácti startujících. Tohle byla moje první zkušenost se soutěžní orbou, která pro mne byla velice motivující a už se těším na účast v příštím roce 2015.

Musím poděkovat třídnímu Ing. Františku Žaloudkovi za rady a čas, který mi věnoval při tréninku. Zároveň chci poděkovat škole, kde nyní studuji obor agropodnikání, kterému se v budoucnu věnovat jako farmář.

Tomáš Müller (student 2.b, SZeŠ Čáslav)

 

 

 

orba2

diplom_muller_szes_caslav

 

 

 

 

Comments are closed.

Přehled rubrik
Vyhledat v SZeŠ
Meteorologická stanice
Meteorologcká stanice ČHMÚ v SZeŠ Čáslav
Spolupráce
Spolupráce
Institut vzdělávání – Praha
Institut vzdělávání - Česká zemědělská univerzita v Praze
Jídelní lístek
Jídelní lístek
Studium na vysoké škole