zřizovatel SZeŠ Čáslav
Krajský úřad Středočeského kraje
wi-fi síť eduroam
wi-fi síť eduroam
wi-fi eduroam
Veterinární ordinace
Veterinární ordinace
Zateplení SZeŠ Čáslav
Zateplení SZeŠ Čáslav
Odbornost bez bariér
Dotace IROP - SZeš Čáslav - odbornost bez bariér
Projekt Šablony
Projekt Šablony
Studijní obory, učební obor
Studijní obory a učební obor v SZeŠ Čáslav
QR kódy SZeŠ Čáslav
QR kódy SZeŠ Čáslav
nabidka práce
nabídka práce a dalšího studia pro žáky a absolventy naší školy
Edupage
Edupage - známky, suplování, rozvrhy, e-learning
Návštěvnost www
TOPlist

Žáci prvních ročníků oboru Agropodnikání a Veterinářství navštívili ve čtvrtek 24. května farmu a hotelový komplex Dvůr Pecínov nedaleko Benešova. Součástí areálu je velké konferenční centrum, restaurace s vynikající domácí kuchyní, hotel, penzion, hostel, wellness, sport i farma, která nás jako odborníky ze zemědělství zajímala nejvíce. Farma je vedena v režimu ekologického zemědělství a zaměřuje se na chov koní. Nabízí nejenom výuku jezdectví a vyjížďky po krásné okolní krajině, ale i ustájení koní. Přímo na farmě je Pólo Ponny Klub a tradičně se zde chovají překrásní Fríšťí koně.Žáci prvních ročníků oboru Agropodnikání a Veterinářství navštívili ve čtvrtek 24. května farmu a hotelový komplex Dvůr Pecínov nedaleko Benešova. Součástí areálu je velké konferenční centrum, restaurace s vynikající domácí kuchyní, hotel, penzion, hostel, wellness, sport i farma, která nás jako odborníky ze zemědělství zajímala nejvíce. Farma je vedena v režimu ekologického zemědělství a zaměřuje se na chov koní. Nabízí nejenom výuku jezdectví a vyjížďky po krásné okolní krajině, ale i ustájení koní. Přímo na farmě je Pólo Ponny Klub a tradičně se zde chovají překrásní Fríšťí koně.

Více jak 60 hektarů vlastních pastvin v režimu ekologického zemědělství uprostřed nádherné přírody je zdrojem kvalitního sena a místem pro nadstandardní výběhy koní. Pro jezdecké účely je zde krytá hala i venkovní jízdárna. Na farmě jsou ale i jiná zvířata. K vidění je pastevní chov krav bez tržní produkce mléka plemene Aberdeen Anghus spolu s býkem netradičního plemene Wagyu (japonský skot). Nakonec naši šikovní studenti pomohli při odčervování a očkování ovcí a jehňat plemene Zwartbles. U ovcí si každý mohl vyzkoušet fixaci (posazení) ovce a úpravu paznehtů kopytním nožem a kleštěmi. 

Na závěr exkurze jsme navštívili krásný hrad Český Šternberk, kde dosud žije pan hrabě Zdeněk Šternberg, který se letos 15. srpna dožije úctyhodných 95 let. Hrad Český Šternberk založil kolem r. 1241 Zdeslav z Divišova, pojmenoval jej podle rodového erbu, zlaté osmihroté hvězdy, a podle dobového zvyku poněmčovat názvy, tedy Sternberg (Stern = hvězda, Berg = hora), a přijal nový přídomek ze Sternberga.  Po příjemné kulturní prohlídce hradu jsme se vrátili zpět do školy obohaceni o spoustu zážitků.

 

Ing. Kristýna Neuhauserová

Ph.D.Mgr. Lada Plekker

 

Comments are closed.

Přehled rubrik
Vyhledat v SZeŠ
Meteorologická stanice
Meteorologcká stanice ČHMÚ v SZeŠ Čáslav
Spolupráce
Spolupráce
Institut vzdělávání – Praha
Institut vzdělávání - Česká zemědělská univerzita v Praze
Jídelní lístek
Jídelní lístek
Studium na vysoké škole