zřizovatel SZeŠ Čáslav
Krajský úřad Středočeského kraje
wi-fi síť eduroam
wi-fi síť eduroam
wi-fi eduroam
Veterinární ordinace
Veterinární ordinace
Zateplení SZeŠ Čáslav
Zateplení SZeŠ Čáslav
Odbornost bez bariér
Dotace IROP - SZeš Čáslav - odbornost bez bariér
Projekt Šablony
Projekt Šablony
Studijní obory, učební obor
Studijní obory a učební obor v SZeŠ Čáslav
QR kódy SZeŠ Čáslav
QR kódy SZeŠ Čáslav
nabidka práce
nabídka práce a dalšího studia pro žáky a absolventy naší školy
Edupage
Edupage - známky, suplování, rozvrhy, e-learning
Návštěvnost www
TOPlist

Na pondělí 24. února 2014 si Střední zemědělská škola v Čáslavi připravila pro své studenty neobyčejný zážitek – besedu s moderátorem pořadu Toulavá kamera panem Josefem Maršálem. Pan Maršál velmi ochotně a rád přijal pozvání do SZeŠ Čáslav.

První část besedy se pan Maršál věnoval vyprávění o svých cestách do zahraničí, kde působil jako reportér. Díky svému zaměstnání měl možnost navštívit a procestovat mnoho zemí. Velmi zajímavě vyprávěl o svém působení v roli reportéra v bývalé Jugoslávii. V dobách, kdy hodně pracovně vyjížděl za hranice, strávil v hotelech i 130 dní za rok. Poutavě vyprávěl o dobrodružstvích, lidech a místech, která navštívil.

Neméně zajímavá byla i druhá část besedy, kterou pan Maršál věnoval vyprávění o práci v pořadu Toulavá kamera. Dozvěděli jsme se, kde bere náměty na své reportáže, jak taková reportáž vzniká, a mnoho zajímavých informací o průběhu natáčení. Své vyprávění doplnil fotografiemi, které byly pořízeny během natáčení Toulavé kamery. Měli jsme možnost vidět pana Maršála, jak ochutnává oskeruše, jak podobně jako Jaromír Hanzlík v Postřižinách leze na komín dalešického pivovaru nebo jak mu to sluší za volantem starého Zetoru. Fotografií a zajímavých a někdy i úsměvných příhod během natáčení bylo ale daleko více. Bohužel, náš čas byl omezený, tak se na všechny ani zdaleka nedoslalo.

Nemohu opomenout neméně důležitou součást besedy, kterou byly i otázky pana Maršála směrem ke studentům. Někteří z nich měli to štěstí, že za své znalosti obdrželi knihu Toulavá kamera. Do ní jim pan Josef Maršál napsal osobní věnování a samozřejmě nechyběl ani jeho autogram. Za jeho krásné vyprávění se mu studenti odvděčili bouřlivým potleskem. Jako poděkování za velmi poučnou besedu a příjemně strávené chvíle mu jedna ze studentek předala kytici a od vedení školy obdržel i malou pozornost. Jelikož je pan Maršál vášnivým včelařem, měl po skončení besedy možnost společně s RNDr. Jiřím Nováčkem navštívit nedaleký včelín.

Další besedu chystá Střední zemědělská škola v Čáslavi na příští školní rok. A na koho se mohou studenti těšit? To se budou muset nechat překvapit! Ale už teď je jisté, že to bude v každém případě stát za to!

Mgr. Lucie Lipenská

fotogalerie s besedy s moderátorem ČT panem Josefem Maršálem:

Comments are closed.

Přehled rubrik
Vyhledat v SZeŠ
Meteorologická stanice
Meteorologcká stanice ČHMÚ v SZeŠ Čáslav
Spolupráce
Spolupráce
Institut vzdělávání – Praha
Institut vzdělávání - Česká zemědělská univerzita v Praze
Jídelní lístek
Jídelní lístek
Studium na vysoké škole