zřizovatel SZeŠ Čáslav
Krajský úřad Středočeského kraje
wi-fi síť eduroam
wi-fi síť eduroam
wi-fi eduroam
Veterinární ordinace
Veterinární ordinace
Zateplení SZeŠ Čáslav
Zateplení SZeŠ Čáslav
Odbornost bez bariér
Dotace IROP - SZeš Čáslav - odbornost bez bariér
Projekt Šablony
Projekt Šablony
Studijní obory, učební obor
Studijní obory a učební obor v SZeŠ Čáslav
QR kódy SZeŠ Čáslav
QR kódy SZeŠ Čáslav
nabidka práce
nabídka práce a dalšího studia pro žáky a absolventy naší školy
Edupage
Edupage - známky, suplování, rozvrhy, e-learning
Návštěvnost www
TOPlist

“Návrat přírody do škol” – Projekt Jakuba Vágnera za podpory Ministerstva zemědělství ČR a neziskové organizace Sladkovodní giganti, o.s.

Dne 27.ledna 2011 se v aule naší školy, zaplněné do posledního místa, konala odborná přednáška na téma Sladkovodní giganti. Lektorem byl světoznámý profesionální sportovní rybář Jakub Vágner, který velmi poutavě v dvouhodinovém bloku seznámil žáky naší školy s podmínkami rybolovu na celosvětových říčních, jezerních a dalších vodních plochách.

Podělil se s našimi žáky o své triumfy, o cestopisné zážitky, při kterých se mnohdy tajil dech, o své lovecké úspěchy i příští plány.

Jakub Vágner je držitelem mnoha zajímavých neoficiálních i oficiálních rybářských rekordů. Například v únoru roku 2008 se mu podařilo ulovit piraíbu o hmotnosti 190 kg, která se stala největší čistě sladkovodní rybou, která kdy byla do té doby na rybářský prut ulovena.

Jakub si svá dobrodružství s rybami plánuje téměř do všech koutů světa. Na přednášce ukazoval velice zajímavé snímky, pro nás exotických ryb, které jsou však také velmi nebezpečné. Často navštěvuje málo probádaná a velmi odlehlá místa v povodí řeky Amazonky v Jižní Americe. Několik měsíců zde také žil, jedl stejnou potravu a seznamoval se s běžnými loveckými zvyky, dovednostmi a běžným životem malého, dosud neznámého kmene amazonských indiánů.

Jakub je tvůrcem 20ti dílného televizního seriálu „S Jakubem na rybách”, který byl vysílán Českou i Slovenskou státní televizí. Je častým hostem nejprestižnějších talk show v televizích i rádiích.

Svými úspěchy v lovu ryb se proslavil tak, že například prestižní společnost National Geographic s ním uzavřela smlouvu na několik jeho cestopisných a naučných snímků. Na satelitním vysílání Fishing and Hunting běží také jeho oblíbené vzdělávací a naučné pořady o sportovním rybolovu.

Comments are closed.

Přehled rubrik
Vyhledat v SZeŠ
Meteorologická stanice
Meteorologcká stanice ČHMÚ v SZeŠ Čáslav
Spolupráce
Spolupráce
Institut vzdělávání – Praha
Institut vzdělávání - Česká zemědělská univerzita v Praze
Jídelní lístek
Jídelní lístek
Studium na vysoké škole