zřizovatel SZeŠ Čáslav
Krajský úřad Středočeského kraje
wi-fi síť eduroam
wi-fi síť eduroam
wi-fi eduroam
Veterinární ordinace
Veterinární ordinace
Zateplení SZeŠ Čáslav
Zateplení SZeŠ Čáslav
Odbornost bez bariér
Dotace IROP - SZeš Čáslav - odbornost bez bariér
Projekt Šablony
Projekt Šablony
Studijní obory, učební obor
Studijní obory a učební obor v SZeŠ Čáslav
QR kódy SZeŠ Čáslav
QR kódy SZeŠ Čáslav
nabidka práce
nabídka práce a dalšího studia pro žáky a absolventy naší školy
Edupage
Edupage - známky, suplování, rozvrhy, e-learning
Návštěvnost www
TOPlist

Na SZeŠ Čáslav probíhá spousta akcí. Nyní jsme se rozhodli pozvat k nám také nejmenší děti. 19.3.2015 naše pozvání přijaly děti ze třídy  Hvězdička z mateřské školy při ZŠ Čáslav náměstí. Společně s nimi se na zemědělku přijely podívat hned dvě třídy z MŠ Třemošnice – Sluníčko a Hvězdička. Na děti čekalo celkem pět stanovišť. Na každém z nich se mohly setkat s nějakým zvířátkem nebo zemědělskou technikou. V jedné z učeben byla připravena překážková dráha. Nebyla ale určena dětem, nýbrž králíčkům, kteří přes ni přeskakovali. Děti tak měly možnost seznámit se s poměrně novou disciplínou, která se jmenuje Králičí hop. Zde si zároveň mohly prohlédnout vystavená vycpaná zvířata nebo zhlédnout prezentaci týkající se flory a fauny. Na druhém stanovišti se děti, pokud chtěly, povozily na koních.

Aby se mohly všechny vystřídat, byli tu pro ně hned dva koníci. Jen malý kousek vedle na ně čekalo telátko, které si děti nadšeně hladily. Na třetím stanovišti se děti možná cítily jako u babičky na dvorku. Králíci, slepice a holuby všechny děti dobře znaly. Předposlední stanoviště přivítalo děti štěkotem. Zde se děti seznámily se základy kynologie. Zhlédly ukázku výcviku psů, agility a hlavně se dozvěděly, jak se mají k pejskům chovat. Poslední stanoviště ovládly traktory. Kdo se nebál, mohl se na malou chvíli stát opravdovým traktoristou a projet se v traktoru. Na všech stanovištích se o hladký průběh akce a bezpečnost všech dětí starali nejen studenti, ale i někteří pedagogové SZeŠ Čáslav.

Počasí nám pro tuto akci přálo a pevně věříme, že si děti domů ze zemědělky odnesly nejen Návštěvní list s omalovánkou a sladkosti, ale také plno hezkých zážitků. Někteří možná i nějaké to stébélko slámy na botách nebo batůžku.

Mgr. Lucie Lipenská

Comments are closed.

Přehled rubrik
Vyhledat v SZeŠ
Meteorologická stanice
Meteorologcká stanice ČHMÚ v SZeŠ Čáslav
Spolupráce
Spolupráce
Institut vzdělávání – Praha
Institut vzdělávání - Česká zemědělská univerzita v Praze
Jídelní lístek
Jídelní lístek
Studium na vysoké škole