zřizovatel SZeŠ Čáslav
Krajský úřad Středočeského kraje
wi-fi síť eduroam
wi-fi síť eduroam
wi-fi eduroam
Veterinární ordinace
Veterinární ordinace
Zateplení SZeŠ Čáslav
Zateplení SZeŠ Čáslav
Odbornost bez bariér
Dotace IROP - SZeš Čáslav - odbornost bez bariér
Projekt Šablony
Projekt Šablony
Studijní obory, učební obor
Studijní obory a učební obor v SZeŠ Čáslav
QR kódy SZeŠ Čáslav
QR kódy SZeŠ Čáslav
nabidka práce
nabídka práce a dalšího studia pro žáky a absolventy naší školy
Edupage
Edupage - známky, suplování, rozvrhy, e-learning
Návštěvnost www
TOPlist

      Od 1.3. do 15. 4. 2018 proběhla elektronická soutěž zájmových svazů „ Příroda kolem nás“. Celkem 75 otázek z oborů chovatelství, myslivost, rybářství, včelařství a zahrádkářství  zodpovědělo přes 50 soutěžících. Zástupci našeho kroužku si vedli natolik dobře, že se dostali do první čtrnáctky vyhodnocovaných soutěžících a byli oceněni na výstavě Natura Viva v Lysé nad Labem. Gratulujeme Michaele Machové, Kamile Havelkové, Elišce Honzákové a Karolíně Petrové.

     Nejlepší řešitelé této soutěže byli pozváni spolu s vítězi odborných soutěží jednotlivých zájmových svazů  do Včelařského vzdělávacího centra v Nasavrkách na finálové klání o titul „Znalce přírody“. Toto finále proběhlo 19.-20.7.2018 a nominována byla Kamila Havelková. Pro devět soutěžících byl připraven zajímavý doprovodný program. Stezkou mladého lesníka soutěžící provedl lesní pedagog, následovala návštěva Babiččina dvorečku v Licibořicích. Ve Školní včelnici v Libáni nahlédli soutěžící a jejich doprovod do úlu a ochutnali různé druhy medů. Druhý den patřil samotné soutěži – vědomostním testům. Po té následovala návštěva Keltské expozice v Zámku Nasavrky, prohlídka areálu SOUV-VVC o.p.s. a arboreta s poutavým výkladem ing. Miroslavy Novotné. V poledne proběhlo vyhlášení výsledků. “Znalcem přírody” se v tomto ročníku soutěže stala Kamila Havelková! Srdečně blahopřejeme.

                             

    

     Druhou soutěží, která je na DM tradičně pořádána bylo Okresní kolo Olympiády mladých chovatelů, které proběhlo 25.4. Sešlo se 5 soutěžících z toho dva v oboru chov ovci a po jedné soutěžící v chovu ušlechtilých koček, okrasného ptactva a psů. Všichni zúčastnění prokázali výborné znalosti a postoupili do Mezinárodního kola, které se uskuteční v měsíci srpnu na ČZU v Praze –Suchdole.

Comments are closed.

Přehled rubrik
Vyhledat v SZeŠ
Meteorologická stanice
Meteorologcká stanice ČHMÚ v SZeŠ Čáslav
Spolupráce
Spolupráce
Institut vzdělávání – Praha
Institut vzdělávání - Česká zemědělská univerzita v Praze
Jídelní lístek
Jídelní lístek
Studium na vysoké škole