zřizovatel SZeŠ Čáslav
Krajský úřad Středočeského kraje
wi-fi síť eduroam
wi-fi síť eduroam
wi-fi eduroam
Veterinární ordinace
Veterinární ordinace
Zateplení SZeŠ Čáslav
Zateplení SZeŠ Čáslav
Odbornost bez bariér
Dotace IROP - SZeš Čáslav - odbornost bez bariér
Projekt Šablony
Projekt Šablony
Studijní obory, učební obor
Studijní obory a učební obor v SZeŠ Čáslav
QR kódy SZeŠ Čáslav
QR kódy SZeŠ Čáslav
nabidka práce
nabídka práce a dalšího studia pro žáky a absolventy naší školy
Edupage
Edupage - známky, suplování, rozvrhy, e-learning
Návštěvnost www
TOPlist

Ing. Jaromír Horníček, ředitel školy,

Chov psů– kynologii mohou na naší škole od školního roku 2012/13 studovat zájemci v rámci školního vzdělávacího programu Agropodnikání, s názvem ŠANCE pro Vás, šance pro nás.

Během celých 4 let bude probíhat výuka chovu psů podle učebního plánu. V teoretické výuce získá žák vzdělání nejen ve všeobecně vzdělávacích předmětech (český jazyk a literatura, německý nebo anglický jazyk, matematika, fyzika, informační a komunikační technologie), ale i v odborných předmětech (ekonomika, biologie a ekologie, chov zvířat, veterinářství, chov a výcvik psů). V rámci předmětu praxe předpokládáme výuku kynologie od odborníků na jednotlivé oblasti chovu psů. Všem zájemcům o studium chceme umožnit, aby se naučili z každé  oblasti kynologie to nejdůležitější.  Protože se jedná o maturitní obor, je naším cílem připravit budoucí absolventy k navazujícímu studiu na vysokých školách.

Výhodu zařazení tohoto studia do výše  uvedeného programu  spatřujeme v tom, že žáci získají všeobecné vzdělání z chovu zvířat, ekonomiky, marketingu apod.. Dále získají zdarma řidičské oprávnění na traktor a osobní automobil. Nelze opomenout, že v rámci studia budou absolvovat lety ověřenou tzv. provozní praxi. Ta je ve 2. a 3. ročníku v délce 2 týdny, žák si sám volí pracoviště dle svého zájmu. Předpokládá se, že to je to, co přispěje k jeho lepší profesní orientaci.  Naše škola rovněž nabízí možnost zahraničních výměnných praxí, konkrétně ve Francii, Dánsku a Finsku.

Pro uchazeče ze vzdálenějších měst je možnost ubytování na domově mládeže, který se stejně jako jídelna nachází v  jedné budově spolu se školou.

Již podruhé byla naše škola hostitelem a spolupořadatelem Olympiády mladých chovatelů, kde tradičně kynologie patří k nejvíce obsazeným , což spěje k veliké konkurenci a nárokům na odborné znalosti. Protože řada našich žáků byla v minulosti úspěšná v rámci této Olympiády, tak i národních kol Středoškolské odborné činnosti, rozhodli jsme se pro toto nové studium.

Přijímací řízení – žáci budou přijímáni bez přijímacích zkoušek, na základě prospěchu z 8. a pololetí 9. třídy.  Případné zájemce o studium rádi po předchozí domluvě ve škole přivítáme.

Comments are closed.

Přehled rubrik
Vyhledat v SZeŠ
Meteorologická stanice
Meteorologcká stanice ČHMÚ v SZeŠ Čáslav
Spolupráce
Spolupráce
Institut vzdělávání – Praha
Institut vzdělávání - Česká zemědělská univerzita v Praze
Jídelní lístek
Jídelní lístek
Studium na vysoké škole