Jmenuji se Adéla Kalužová a jsem studentkou SZeŠ Čáslav. Od března 2014 působím zároveň jako předvychovatelka vodicích a asistenčních psů pro občanské sdružení Pes pro tebe.

praha_zip1

A jak jsem se k tomu vlastně dostala? Již od malička mě bavilo pomáhat lidem a měla jsem i velice kladný vztah ke zvířatům. Tato kritéria pak hrála roli i při výběru střední školy, kdy jsem se rozhodovala mezi oborem kynologie a sociální činností. Nakonec zvítězili psi a z Ostravy jsem se najednou dostala na Střední zemědělskou školu v Čáslavi. Podařilo se mi navázat kontakt s občanským sdružením“ Pes pro tebe“. Prošla jsem několika odbornými školeními a pravidelně jsem se zúčastňovala srazů. V červnu mi pak byl na zkoušku do předvýchovy svěřen pes border kolie, který se jmenoval Zip Akumulátor.

praha_zip2

Nejenže u mě udělal velké pokroky, ale zlepšil se dokonce natolik, že byl opět zařazen do výcviku a v současné době se již předává jako asistenční canisterapeutický pes. Zip bude jistě skvělou oporou pro malého Martínka, který má velký problém s motorikou celého těla, trpí spasticitou horních i dolních končetin a zároveň i hypotonií. Já v současné době cvičím druhého psa a připravuji se na třetího.

praha_zip4

Chtěla bych velice poděkovat Střední zemědělské škole v Čáslavi za podporu, umožnění výcviku (s pejskem totiž navštěvuji i vyučování) a ubytování v prostorách školy.

Autorkou článku je Kalužová Adéla, studentka druhého ročníku

praha_zip3

Comments are closed.

Přehled rubrik
Vyhledat v SZeŠ
Meteorologická stanice
Meteorologcká stanice ČHMÚ v SZeŠ Čáslav
Institut vzdělávání – Praha
Institut vzdělávání - Česká zemědělská univerzita v Praze
Jídelní lístek
Jídelní lístek
Studium na vysoké škole