zřizovatel SZeŠ Čáslav
Krajský úřad Středočeského kraje
wi-fi síť eduroam
wi-fi síť eduroam
wi-fi eduroam
Veterinární ordinace
Veterinární ordinace
Zateplení SZeŠ Čáslav
Zateplení SZeŠ Čáslav
Odbornost bez bariér
Dotace IROP - SZeš Čáslav - odbornost bez bariér
Projekt Šablony
Projekt Šablony
Studijní obory, učební obor
Studijní obory a učební obor v SZeŠ Čáslav
QR kódy SZeŠ Čáslav
QR kódy SZeŠ Čáslav
nabidka práce
nabídka práce a dalšího studia pro žáky a absolventy naší školy
Edupage
Edupage - známky, suplování, rozvrhy, e-learning
Návštěvnost www
TOPlist

Pozdního večera, 4. června, jsme se jako třída 2.A vydali společně s panem učitelem Medunou na dlouhou cestu vlakem. Cílem naší cesty byla Spišská Nová Ves na Slovensku, kam jsme vyrazili v rámci projektu E-twinning na téma: “Přijeďte do našeho města.“slovensko1

Po menším čekání na zpožděný vlak jsme konečně ulehli na svá lehátka. Cesta proběhla bez komplikací a ráno nás vítal krásný výhled na Tatry. slovensko5

Jakmile jsme dorazili na nádraží, ochotně se nás ujala paní učitelka RNDr. Darina Kovaličová a dovedla nás na internát hotelové akademie, kde jsme byli ubytováni celých 5 dní. Poté, co jsme se ubytovali a zkulturnili, nás paní Darina dovedla do Střední odborné školy ekonomické ve Spišské Nové Vsi, kde jsme se setkali s několika studenty, kteří také pracovali na našem společném projektu a s paní ředitelkou, která nás velmi mile přivítala. Po prohlídce školy nám slovenští studenti ukázali památky města a společně jsme poobědvali. Odpoledne následoval odpočinek a volný program.
Druhý den jsme se hned po snídani sešli na nádraží s panem učitel Mgr. Jánem Pramukou a s několika slovenskými studenty, kteří pro nás měli připravený zajímavý program. Vlakem jsme dojeli do Štrby nedaleko Vysokých Tater, kde jsme se vydali na příjemnou procházku kolem Štrbského plesa a navštívili bývalý ski areál. Odpoledne probíhalo opět formou volného programu.
Třetí den pro nás byl naplánován výlet na Spišský hrad, který je největší hradní zříceninou ve střední Evropě. slovensko2

Tentokrát nás doprovázela paní učitelka Ing. Eva Šoltésová s několika studenty, kteří nám dělali milý doprovod po celou dobu výletu. Z hradní věže jsme se mohli pokochat nádherným výhledem. Dále se v hradu nacházelo historické muzeum, které jsme samozřejmě navštívili a za všechny mohu říci, že nás nejvíce zaujala místní mučírna.
Při odpoledním volnu jsme objevovali zajímavá místa Spišské Nové Vsi, každý z nás si zvolili svůj oblíbený program , který jsme trávili společně s našimi slovenskými kamarády.
slovensko3Čtvrtý den jsme si užili asi nejvíce, a to díky skvělému výletu do Slovenského ráje, který byl velmi vydařený. Lesními cestičkami jsme vystoupali až na Tomašovský výhľad, kde nás doslova okouzlilo úžasné panorama s překrásnou slovenskou přírodu a v dálce tyčícími se horami. Zpáteční cesta vedoucí přes několik mostů byla velmi dobrodružná, ale všichni jsme ji úspěšné zvládli. Po náročném sestupu na nás čekal zasloužený oběd v Salaši Čingov, kde jsme si dali výborné halušky s brynzou, bez kterých by to nebyl ten pravý výlet na Slovensko.
V pátek ráno jsme odjížděli spokojení s mnoha nezapomenutelnými zážitky. Moc se nám tu líbilo a rádi bychom poděkovali za skvělou společnost, kterou nám dělali učitelé a studenti ze SOŠ ekonomické. slovensko4

Největší poděkovaní patří ale panu učiteli Mgr. Rudolfu Medunovi za to, že byl tak statečný a ochotný s námi tento týdenní výlet absolvovat.
Studentky 2. A, Pavlína Doudová a Barbora Pecinová

Comments are closed.

Přehled rubrik
Vyhledat v SZeŠ
Meteorologická stanice
Meteorologcká stanice ČHMÚ v SZeŠ Čáslav
Spolupráce
Spolupráce
Institut vzdělávání – Praha
Institut vzdělávání - Česká zemědělská univerzita v Praze
Jídelní lístek
Jídelní lístek
Studium na vysoké škole