zřizovatel SZeŠ Čáslav
Krajský úřad Středočeského kraje
wi-fi síť eduroam
wi-fi síť eduroam
wi-fi eduroam
Veterinární ordinace
Veterinární ordinace
Zateplení SZeŠ Čáslav
Zateplení SZeŠ Čáslav
Odbornost bez bariér
Dotace IROP - SZeš Čáslav - odbornost bez bariér
Projekt Šablony
Projekt Šablony
Studijní obory, učební obor
Studijní obory a učební obor v SZeŠ Čáslav
QR kódy SZeŠ Čáslav
QR kódy SZeŠ Čáslav
nabidka práce
nabídka práce a dalšího studia pro žáky a absolventy naší školy
Edupage
Edupage - známky, suplování, rozvrhy, e-learning
Návštěvnost www
TOPlist

V termínu 2. až 5. srpna se v prostorách Střední zemědělské školy Čáslav uskutečnilo Celostátní kolo 44. ročníku Olympiády mladých chovatelů. Na osmdesát dětí ve dvou věkových kategoriích poměřovalo svoje znalosti v celkem jedenácti soutěžních kategoriích. Znalosti mladých chovatelů hodnotila v každém z jedenácti volitelných oborů tříčlenná odborná komise. Soutěžilo se v odbornostech: chov holubů, drůbeže, králíků, psů, kožešinových zvířat, chov exotického ptactva, koček, drobných hlodavců, ovcí a koz, dále pak v teraristice a akvaristice.Všichni účastníci olympiády mladých chovatelů prokázali velmi dobré znalosti ve svém oboru – a to jak v teoretické části soutěže, složené z písemné a ústní zkoušky, tak i při praktickém poznávání jednotlivých plemen. Volný mezi soutěžením byl vyplněn řadou odborných přednášek a také prohlídkou města.
Titul vítěze celostátního kola si nakonec domů odvezlo 22 nejlepších mladých chovatelů. A kde mají nejlepší mladé chovatele? Na to odpověděla soutěž okresů, kterou v letošním roce vyhrála Opava.
Ale ani mladí chovatelé z okresu Kutná Hora a Kolín se „neztratili“. Nejlépe se umístil Jiří Němec (žák SZeŠ Čáslav), který v oboru chov ovcí a koz zvítězil. Stříbro v mladší kategorii vybojoval Daniel Mátl – chovatel holubů, bronz pak Josef Komberec v chovu králíků, drůbežář Jan Čambor a chovatelka činčil Kamila Čechová ( žákyně SZeŠ Čáslav). Krásné čtvrté místo pak v početné konkurenci starších králíkářů obsadila Johana Vinšová.
Ti nejlepší postoupili do Mezinárodního kola, které se uskutečnilo v předposledním srpnovém týdnu Žarnovicích na Slovensku. Odtud si družstvo ČR přivezlo již po osmé v řadě zasloužené vítězství.

Comments are closed.

Přehled rubrik
Vyhledat v SZeŠ
Meteorologická stanice
Meteorologcká stanice ČHMÚ v SZeŠ Čáslav
Spolupráce
Spolupráce
Institut vzdělávání – Praha
Institut vzdělávání - Česká zemědělská univerzita v Praze
Jídelní lístek
Jídelní lístek
Studium na vysoké škole