Od 12. listopadu probíhal na domově mládeže „Mini kurz pečení vánočního cukroví“. Každý týden byl pod vedením Bc. Veselé upečen jeden druh cukroví, např. vanilkoví ježci, linecké cukroví, perníčky atd. V úterý 9. prosince pak došlo i na zdobení již dříve upečených perníčků.

P1

P

P1

P2

C

V pondělí 1. prosince 2014 proběhla tvořivá dílna, při které se žákyně pod vedením J. Nováčkové seznámily s možnostmi zpracování včelího vosku. Studentky si vyzkoušely jak výrobu lité svíčky, tak i svíčky stáčené z mezistěny.

S1

WP_20141201_010

S

Mikulášská nadílka se na DM uskutečnila mimořádně už v podvečer 4. prosince 2014. Sv. Mikuláš, čert a anděl při své obchůzce  zkontrolovali, zda se studenti dostatečně věnují studiu, nemají-li na pokojích nepořádek, případně netíží-li je nějaké ty „hříšky“. Vykoupit se z čertova pytle bylo možné nějakou básničkou či písničkou. Mikulášská nadílka všechny potěšila a drobné sladkosti přišly vhod i studentům na prahu dospělosti.

M1

M2

M3

M4

Dne 11. prosince se uskutečnila tvořivá dílnička – výroba mýdla. Zájem studentů byl velký, proto se tato aktivita uskuteční opakovaně.  Každý měl možnost si vytvořit pod vedením Bc. Šrámkové malý voňavý vánoční dárek.

M

M1

M2

 

 

Comments are closed.

Přehled rubrik
Vyhledat v SZeŠ
Meteorologická stanice
Meteorologcká stanice ČHMÚ v SZeŠ Čáslav
Institut vzdělávání – Praha
Institut vzdělávání - Česká zemědělská univerzita v Praze
Jídelní lístek
Jídelní lístek
Studium na vysoké škole