zřizovatel SZeŠ Čáslav
Krajský úřad Středočeského kraje
wi-fi síť eduroam
wi-fi síť eduroam
wi-fi eduroam
Veterinární ordinace
Veterinární ordinace
Zateplení SZeŠ Čáslav
Zateplení SZeŠ Čáslav
Odbornost bez bariér
Dotace IROP - SZeš Čáslav - odbornost bez bariér
Projekt Šablony
Projekt Šablony
Studijní obory, učební obor
Studijní obory a učební obor v SZeŠ Čáslav
QR kódy SZeŠ Čáslav
QR kódy SZeŠ Čáslav
nabidka práce
nabídka práce a dalšího studia pro žáky a absolventy naší školy
Edupage
Edupage - známky, suplování, rozvrhy, e-learning
Návštěvnost www
TOPlist

Dne 1. 10. 2014 se konala „Liga středních zemědělských škol“ v Lanškrouně.

SZeŠ Čáslav už v této soutěži není nováčkem, studentky Miroslava Brodská, ze 3. B, a Kateřina Šíbová, ze 4. B, navázaly na úspěšné působení v loňské soutěži, která se konala v krásném prostředí jezdeckého spolku Kolesa. Zde se naše studentky zúčastnily úplně poprvé a získaly první zkušenosti s ligou. Tentokrát však již nešlo jen o účast, ale chtěly dosáhnout co nejlepších výsledků. Samy popisují obtížnost celé akce:
„Po náročné cestě jsme dorazili na místo a ihned bylo nutné nahlásit koně a seznámit se s kolbištěm. Dále bylo potřeba připravit koně i jezdce. Před začátkem soutěže měl každý možnost prohlédnout si parkur, který byl s následným rozeskakováním, což znamenalo celkem 11 překážek v základní fázi. Aby soutěžící mohli pokračovat do druhé fáze parkuru, která měla 7 překážek, musela být první zdolána bezchybně a bylo třeba počítat i s tím, že se měří čas.“


To se v obou soutěžích podařilo jen Mirce s Corvonou. Katka s Bondem měli v každé soutěži lehkou chybu na překážce. První část soutěže „ZM “ – 90-100 cm Mirka s Corvonou absolvovali bezchybně, a tak pokračovali do druhé fáze, kterou zdolali také bez chyby. Nakonec získali 5. místo.
„Další soutěží byla mistrovská soutěž „Z“ 100-110 cm (hlavní soutěž), té jsme se už mohly zúčastnit obě dvě. V nelehké konkurenci se podařilo vybojovat 2. a 9. místo, porazil nás pouze domácí účastník,“doplňují.
Jako poslední je čekala soutěž „ ZL“ 110-120 cm, ve které jela už jen Katka s Bondem a získala 4. místo.
„Myslíme si, že celý den byl pro nás úspěšný, motivovalo nás to k další přípravě. Chtěli bychom poděkovat za podporu našemu panu řediteli, Ing. Jaromíru Horníčkovi, dále panu     Ing. Františku Žaloudkovi a také Miroslavě a Hubertu Brodským za přepravu koní. Doufáme, že i příští týden v Humpolci, i v posledním kole letošní ligy, kam jsme přihlášení, obhájíme naše výsledky,“ uvedly obě reprezentantky Střední zemědělské školy v Čáslavi.

Miroslava Brodská 3. B, Kateřina Šíbová 4. B

Comments are closed.

Přehled rubrik
Vyhledat v SZeŠ
Meteorologická stanice
Meteorologcká stanice ČHMÚ v SZeŠ Čáslav
Spolupráce
Spolupráce
Institut vzdělávání – Praha
Institut vzdělávání - Česká zemědělská univerzita v Praze
Jídelní lístek
Jídelní lístek
Studium na vysoké škole