zřizovatel SZeŠ Čáslav
Krajský úřad Středočeského kraje
wi-fi síť eduroam
wi-fi síť eduroam
wi-fi eduroam
Veterinární ordinace
Veterinární ordinace
Zateplení SZeŠ Čáslav
Zateplení SZeŠ Čáslav
Odbornost bez bariér
Dotace IROP - SZeš Čáslav - odbornost bez bariér
Projekt Šablony
Projekt Šablony
Studijní obory, učební obor
Studijní obory a učební obor v SZeŠ Čáslav
QR kódy SZeŠ Čáslav
QR kódy SZeŠ Čáslav
nabidka práce
nabídka práce a dalšího studia pro žáky a absolventy naší školy
Edupage
Edupage - známky, suplování, rozvrhy, e-learning
Návštěvnost www
TOPlist

H.H PRESIDENT of United Arab Emirates ENDURANCE CUP, FEI CEI 3* 160km (aneb cesta do neznáma)

Když se ke mně doneslo oficiální pozvání z emirátů, byla jsem šťastná, ovšem den ode dne s blížícím se termínem odletu nervozita stoupala. Téměř každý den jsme trénovali několik hodin když né doma (v okolí Vilémova) tak na pískové dráze v Mostě. Po vyřízení víz, letenek a pobytu v UAE nadešel den závěrečného balení (koně) a odjezdu. Sedlo, krmení a všechny potřebné věci jsem zabalila do dvou sudů. V pátek večer pro Ahmeda přijelo auto, které ho odvezlo do holandského Mastrichtu odkud měl letět do Abu Dhabí. Nakládání a přepravu autem úplně nemiluje, ale nastoupil velice ochotně. Odjel a i já jsem vyrazila směrem ku Praze na letiště. V sobotu v 6 ráno jsem odlétala z Prahy do Amstrdamu kde jsem přestoupila a letěla přímo do Abu Dhabí. Tam jsem se po ubytování na hotelu další den dopravila za Medým do stájí problém ovšem byl, že stáje byly přes 40km daleko. To znamenalo 160 kilometrů denně. Benzín naštěstí nebyl problém, za plnou nádrž jsme zaplatili asi 600kč. AbuDhabi2014_uvod

Celý týden utekl děsně rychle, sotva jsme se rozkoukali tak jsme stáli na startu s dalšími 128 koni v 7 hodin jejich času se odstartovalo ( 4 hodiny našeho času) Docela jsem se bála toho startu téměř 130 koní najednou a ještě k tomu za přítomnosti více jak stovky arabských jezdců, nakonec se to celé odehrálo tak rychle, že ten strach ke mně ani nestačil dorazit. První kolo bylo na 40 km, uteklo to neskutečně rychle, ještě aby ne, jeli jsme to rychlostí 23km/hod což je na evropského koně je velice slušné. Celé první kolo jsem jela v bundě, nebylo nějaké velké teplo, do dalšího kola jsem si jí ovšem už sundala. Druhé kolo- tora bora-  měřilo 31km  to jsme si odběhli rychlostí 21km/hod trať právě v tomto kole byla zajímavá asi 4 kilometry jsme jeli po dunách nahoru a dolu bylo to super J cestou jsme se dívali na spousty zapadlých jeepu a pobíhajících černoušku.Třetí 27 km rychlostí 17km/hod a čtvrté 26km také 17km/hod. právě to 26 kilometrové kolo bylo pocitově to nejdelší a nejtěžší ( prozatím) tímto kolem jsme projížděli právě v dobu kdy je poušť nejvíce rozpálená a sluníčko nejvíc svítí. Medý to vše zvládal statečně všechny veteriny byly v pořádku, a tak jsme vyrazili do 5.kola,  kolo měřilo 20 kilometrů a jelo se velice hlubokým pískem místy i 20-30 cm hlubokým a teplota vzduchu neklesala.. Po dojetí tohoto kola jsem na Méďovi zpozorovala jistou nevelkou únavu, ale na tom se není čemu divit. Měřili jsme mu tepy a místo do 4 minut byl na tepech po 10 minutách a to ty tepy nebyly stálé, neustále to skákalo 64-66 tepů(kůň má povoleno max. 64 tepů)tlačil nás časový limit pro vstup do veteriny od projetí cíle etapy. Vešli jsme, viděla jsem na něm že není 100% v pořádku nechala jsem to ovšem na veterináři naměřil 66 tepů byli jsme vyzváni k tomu, ať přijdeme znovu celé jsme to obešli a časový limit nestihli. Vzala jsem ho do ohrádky sedla si vedle něj, během necelé minuty se zasekl a začal podivně přežvykovat, dostal křeč do krku, celé postižené místo jsem mu rozmasírovala a bylo to v ten okamžik opět v pořádku. Odvedla jsem ho do boxu , dostal spoustu mrkviček a jablíček a šel spinkat. Jen tak pro zvědavost jsem se šla podívat, na jakém místě bychom dojeli, bylo by to 30-35 místo což je krásné. Dostih dojelo pouhých 47 soutěžních dvojic. Vítězem se stal jako obvykle arabský jezdec Khalifa Ali Khalfan Al Jahouri který zvítězil i na MS juniorů ve Francii, běžel 160 km poušti průměrnou rychlostí 26,3 km v hodině.  Ale prostě se vždy vše nepovede, beru to jako něco co se musí příště napravit a vylepšit jako něco z čeho je potřeba se poučit. Jak jsem se těšila z emirátů domu tak a ještě víc bych se tam ráda vrátila, můžu si jen přát a doufat v to že se mi ještě někdy poštěstí a budu mít příležitost využít toho podívat se do UAE za účelem nových zkušeností a dalšího odjetého dostihu.

Celý tento výlet mě byl nezaplatitelnou zkušeností, využitou příležitostí poznání něčeho nového a skvělým zážitkem J ..Za to vše patří velké DÍKY hlavě Ahmedovi .

třída 1.B2   Kristýna Zahálková

Fotogalerie

Comments are closed.

Přehled rubrik
Vyhledat v SZeŠ
Meteorologická stanice
Meteorologcká stanice ČHMÚ v SZeŠ Čáslav
Spolupráce
Spolupráce
Institut vzdělávání – Praha
Institut vzdělávání - Česká zemědělská univerzita v Praze
Jídelní lístek
Jídelní lístek
Studium na vysoké škole