zřizovatel SZeŠ Čáslav
Krajský úřad Středočeského kraje
wi-fi síť eduroam
wi-fi síť eduroam
wi-fi eduroam
Veterinární ordinace
Veterinární ordinace
Zateplení SZeŠ Čáslav
Zateplení SZeŠ Čáslav
Odbornost bez bariér
Dotace IROP - SZeš Čáslav - odbornost bez bariér
Projekt Šablony
Projekt Šablony
Studijní obory, učební obor
Studijní obory a učební obor v SZeŠ Čáslav
QR kódy SZeŠ Čáslav
QR kódy SZeŠ Čáslav
nabidka práce
nabídka práce a dalšího studia pro žáky a absolventy naší školy
Edupage
Edupage - známky, suplování, rozvrhy, e-learning
Návštěvnost www
TOPlist

Od 30.3. 2015 zahájila naše škola používání cloudových aplikací Office 365 pro všechny studenty a zaměstnance SZeŠ Čáslav. Každý student obdržel (od svého třídního učitele) vstupní údaje (e-mailovou adresu v doméně szescaslav.cz a vstupní heslo), které může bezplatně používat v online aplikacích Office 365 po dobu celého svého studia.
aplikace Office 365
K dispozici získává každý uživatel e-mailovou schránku s velikostí 50 GB, osobní diskový prostor OneDrive o velikosti 1 TB (terabyte) – přístupný odkudkoliv přes Internet, klasické kancelářské aplikace (Word, Excel, PowerPoint, OneNote) v online provedení a také další aplikace pro rozšíření uživatelského komfortu.

Cloudové řešení Office 365 umožňuje vytvářet a používat sdílené weby pro týmovou práci, vytvářet osobní weby a také uživat komunikační prostředky pro videokonference i chat.

Charakteristika typických prvků Office 365
posta365 Pro konfiguraci poštovního klienta Microsoft Outlook stačí běžnému uživateli znát adresu své emailové schránky a heslo. Po kliknutí na ikonu “Pošta” se spustí webový klient Outlook (Outlook WebApp), který umožňuje práci v poštovní schránce uživatele. Jde o aplikaci určenou pro správu osobních informací (nejčastěji ve formě e-mailů), sdílení zdrojů, kalendáře, kontaktů, úkolů, atd.
kalendar365 Služba Kalendář slouží nejen k evidenci událostí a úkolů, ale také k jejich případnému sdílení mezi uživateli. Každý uživatel může mít více kalendářů a doplňovat je dalšími kalendáři, které mu poskytli jiní uživatelé Office 365.
lide365  Služba Lidé je svázána s webovým klientem Outlook WebApp. Umožňuje vytvářet nové kontakty, prohledávat místa, ve kterých lze najít kontaktní informace, hledat konkrétní osobu podle jména, počátečního písmene, atd. K vybranému kontaktu lze doplňovat další informace a také zaslat rychlou zprávu.
inform_kanal365 Informační kanál je určen pro sledování změn, které nastaly nebo mohly nastat ve sdílených webech, sdílených informacích, osobách, dokumentech, pracovních postupech, apod.
onedrive365 Tato služba přepne uživatele na svůj soukromý webový disk nabízející 1 TB prostoru (kapacita není omezována Outlookem). V prostředí OneDrive je umožněno sdílení a vytváření dokumentů kompatibilních s MS Office. Lze zde pracovat se složkami souborů a to jak uživatelem vytvořených, tak i získaných od dalších uživatelů Office 365.
weby365 Weby tvoří skupinu souvisejících webových stránek, ve kterých většinou pracuje tým. Týmová skupina uživatelů může pracovat na společných projektech, může ukládat data a dokumenty, sdílet informace, sledovat další weby, atd. Všechny weby sdílejí společné prvky, mezi které typicky patří seznamy, knihovny, webové části a zobrazení.
ukoly365 Úkoly jsou propojené nejen s aplikací Outlook WebApp, ale také provázány s Kalendářem. Slouží pro správu vlastních pracovních úkolů, které si uživatel nastavil pro své potřeby a provedení. V prostředí Úkolů může uživatel nové úkoly vytvářet, nastavovat termín jejich splnění, sledovat zpoždění při plnění nastavených úkolů, mít přehled o dokončených úkolech, případně zjistit informace o právě probíhajících (aktivních) úkolech.
onenote365 Aplikace OneNote Online nabízí prostředí pro ukládání rychlých poznámek, nejčastěji ve formě jednoduchého textu, ale také ve formě tabulek, obrázků, odkazů, symbolů, atd. Základní jednotkou z hlediska ukládání do souboru je v OneNote tzv. oddíl. Každý oddíl je ukládán do samostatného souboru s příponou one. Specifickou skupinou oddílů je poznámkový blok. Poznámkový blok je výchozí složkou, v němž se zobrazují skupiny oddílů a oddíly. Název aktuálního poznámkového bloku je uveden v horní fialové liště okna OneNote Online.

 

 

Comments are closed.

Přehled rubrik
Vyhledat v SZeŠ
Meteorologická stanice
Meteorologcká stanice ČHMÚ v SZeŠ Čáslav
Spolupráce
Spolupráce
Institut vzdělávání – Praha
Institut vzdělávání - Česká zemědělská univerzita v Praze
Jídelní lístek
Jídelní lístek
Studium na vysoké škole