zřizovatel SZeŠ Čáslav
Krajský úřad Středočeského kraje
wi-fi síť eduroam
wi-fi síť eduroam
wi-fi eduroam
Veterinární ordinace
Veterinární ordinace
Zateplení SZeŠ Čáslav
Zateplení SZeŠ Čáslav
Odbornost bez bariér
Dotace IROP - SZeš Čáslav - odbornost bez bariér
Projekt Šablony
Projekt Šablony
Studijní obory, učební obor
Studijní obory a učební obor v SZeŠ Čáslav
QR kódy SZeŠ Čáslav
QR kódy SZeŠ Čáslav
nabidka práce
nabídka práce a dalšího studia pro žáky a absolventy naší školy
Edupage
Edupage - známky, suplování, rozvrhy, e-learning
Návštěvnost www
TOPlist

Studenti čáslavské „zemědělky“ se opět neztratili

Je již tradicí, že se na podzim nového školního roku koná soutěž „Národ se ubránil“, kterou společně organizují Český svaz bojovníků za svobodu a Gymnázium J. Ortena v Kutné Hoře. I letos se dějepisného klání, zaměřeného na znalosti o československém odboji za druhé světové války, zúčastnili studenti středních odborných škol i gymnázií v Kutné Hoře a v Čáslavi.

Příprava začínala jednodenní exkurzí po stopách československého odboje na Pardubicku, při níž si studenti připomněli osud vypálených Ležáků, historii neblaze proslulého pardubického „Zámečku“ a pomníčky členů paraskupiny známé pod názvem Silver A. Člen ČSBS, pan Kotek, dokázal zajímavě popsat situaci této skupiny, charaktery jejích účastníků, ale i různé detaily a souvislosti, které v učebnicích dějepisu nenajdeme. Poté již následovalo hledání dalších informačních pramenů a domácí samostudium.

Samotná soutěž mezi jednotlivými družstvy se odehrála 24. 10 2013 na Gymnáziu J. Ortena v Kutné Hoře za účasti představitelů ČSBS. Ačkoli studenti Střední zemědělské školy z Čáslavi neobhájili   loňské prvenství a pohár pro vítěze získala Střední průmyslová škola v Kutné Hoře, obstáli se ctí – byli druzí, konkrétně K. Choltová a F. Snížek ze II. B, a na čtvrtém místě skončili benjamínci    z I. B2, K. Petrů a  J. Oliva, kteří jsou na střední škole teprve necelé dva měsíce.

Již samotná účast studentů Střední zemědělské školy v Čáslavi v soutěži je velmi povzbudivá a umístění o to cennější, protože se dokázali na vědomostní dějepisnou soutěž připravit především sami. Vždyť výuka dějepisu na střední odborné škole rozhodně není prioritou a pouhé dvě hodiny týdně v prvním ročníku nemohou stačit na hlubší povědomí o tématu.

Z Kutné Hory odjížděli naši studenti s velkým odhodláním – v příštím ročníku navázat na předchozí úspěchy svých starších kolegů. Tak jim k tomu držíme palce!
Zapsala:  Mgr. Z. Kobrlová

fotogalerie ze soutěže:

Comments are closed.

Přehled rubrik
Vyhledat v SZeŠ
Meteorologická stanice
Meteorologcká stanice ČHMÚ v SZeŠ Čáslav
Spolupráce
Spolupráce
Institut vzdělávání – Praha
Institut vzdělávání - Česká zemědělská univerzita v Praze
Jídelní lístek
Jídelní lístek
Studium na vysoké škole